top of page

Agnieszka Jaśkowska - reprezentantka wrocławskiej ekipy Co Jest Crew, najczęściej nagradzanej grupy w dziedzinie hip-hop dance w Polsce, absolwentka wydziału Teatru Tańca krakowskiej szkoły teatralnej, z tańcem związana od około 1998 roku.
Przez lata ogólnie pojmowany taniec stanowił jej priorytet. Jednak dopiero będąc w CJC poznała i pokochała hip-hop i freestyle chociaż uwielbia przygotowywanie grupowych pokazów. Drugą niezwykle bliską tanecznie dla niej dziedziną jest taniec współczesny, którego studiowanie pozwala jej mieć szersze spojrzenie na ruch, tworzenie choreografii, kompozycję i korzystanie ze scenicznego doświadczenia podczas freestyle'u czy jakichkolwiek wystąpień przed publicznością. Jej doświadczenie pozwala na świadome łączenie dwóch odmiennych nurtów. Osobiście cieszy się i korzysta z możliwości działania i tworzenia w dwóch światach jednak dąży do ich połączenia. W nauczaniu korzysta także z doświadczenia w dziedzinie life coachingu, charakterystyczną cechą jej zajęć jest ciągłe eksperymentowanie z różnymi dziedzinami ruchu i muzyki.

Paulina Narożnik - mówią na nią Niunia odkąd zaczęła tańczyć, czyli w wieku 12 lat. Jeszcze wcześniej, pierwsze taneczne kroki stawiała przy drążku baletowym, ale dopiero w studiu tańca „Danselen” prowadzonym przez Elenę Grendę, w którym brała lekcje z hip hopu, baletu, aż w końcu new age'u, taniec stanął na pierwszym miejscu.  W tym czasie, brała udział w wielu pokazach, projektach i turniejach tanecznych zarówno ogólnopolskich jak i międzynarodowych. Aktualnie związana jest już od 6 lat z wrocławskim studiem tanecznym – Street Dance Academy , reprezentując zespół SUPER 6 oraz agencję SDA Artistic Agency.Dzięki licznym warsztatom zarówno w Polsce jak i poza nią (Szwecja, Los Angeles), miała możliwość szkolenia się u największych gwiazd tanecznych. Niunia wielokrotnie brała udział w różnych zawodach ( m.in. I miejsce w polskich eliminacjach do Mistrzostw świata w Blackpool i II miejsce na World of Dance w Berlinie), uczestniczyła również w spektaklach tanecznych: „Pamiętnik”, „Przemijanie”, „Opowieści arturiańskie” czy innych projektach, współpracując z takimi choreografami jak Andye Jamieson („Communication”) czy Denzel Chisolm („Road to Zion”) wraz z innymi tancerzami z całej Europy. Od kilku lat prowadzi także warsztaty taneczne zarówno w Polsce (m.in.w Kielcach, Poznaniu, Zielonej Górze) jak i za granicą („Get Fresh Dance WorkShops” na Białorusi). Od października 2012 roku jest instruktorem zespołu „Be Over Boogie", który pomimo krótkiego stażu tanecznego ma już na swoim koncie kilka pierwszych miejsc zdobytych w różnych konkursach. Niunia w swoich choreografiach czerpie inspiracje z różnych styli tanecznych. Na zajęciach jest wymagająca, ale jednocześnie stara się łączyć naukę z dobrą zabawą.

Mikołaj Karczewski - rocznik 1984r. - w 2012r. ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. L.Solskiego w Krakowie, Wydział Teatru Tańca w Bytomiu. Spektakle dyplomowe: „Everything sleep’s awey” w chor. J. Altera; „Hamlet” w reż. J. Peszka i C. Tomaszewskeigo. Spektakl "Hamlet" prezentowany był na kilku największych festiwalach w Polsce - 15 Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku, VI Międzynarodowy  Festiwalu DIALOG we Wrocławiu, oraz 32 Warszawskich Spotkaniach Teatralnych. W trakcie studiów uczył się warsztatu tanecznego pod okiem: J.Łumińskiego, S.Hefczyńskiej-Lewandowskiej, J.Skubaczkowskiego, I.Olszowskiej, J.Altera, L.Frank, B.Sier-Janik, H.Dimer, T.Wesołowskiego, D.Galaski, V.Fox, A.Majcher.

Naukę aktorstwa pobierał od: J.Peszka, J.Stuhra, J.Święcha, T.Bradeckiego, G.Mielczarka, S.Sośnierza. Najważniejsze produkcje teatralne i taneczne, w których brał udział to: solo „Liebeslieder Walzer” w reż. C. Tomaszewskiego -  prezentowane na festiwalu IMAGETANZ 2009 w Wiedniu; rekonstrukcja spektaklu „WK70” w chor. J. Łumińskiego (2010r.), „Le Nozze di Figaro” w reż. J. Peszka (Capella Cracoviensis 2010, 2013r); „Hotel Nowy Świat” w reż. M. Piekorz (Teatr Polski; Bielsko Biała, 2010r.); „Wejście Smoka. Trailer” w reż. B. Szydłowskiego (Teatr Łaźnia Nowa; Kraków, 2011r.), „Położnice Szpitala św. Zofii” w reż. M. Strzępki (Teatr Rozrywki; Chorzów, 2011r.), „Men & Mahler” chor. P. Granhøj (międzynarodowy projekt zrealizowany przy współpracy z duńskim teatrem Granhøj Dans Company oraz The DNA network, 2012r.) Spektakl ten otrzymał prestiżową nagrodę teatralną "Reumert" - jako najlepszy spektakl Teatru Tańca w Danii, w sezonie 2012/ 2013; „Stille” reż. W. Klimczyk (Harakiri Farmers, Kraków 2012r.); oraz „Rite of Spring – Extended” chor. P. Granhøj (Granhøj Dans Company, Aarhus 2013r.). W 2014 roku duńskie "środowisko teatralne", złożone z tworców, krytyków, mecenasów, recenzentów, i menagerów kultury, ponownie przyznało nagrode "Reumert" w kategorii  "najlepszego spektaklu teatr tańca w sezonie 2013/2014" komapnii Granhøj Dans, za  spektakl "Rite of Spring -Extended".

W 2013r. rozpoczął współpracę z PWST im. L. Solskiego w Krakowie, jako wykładowca Tańca Współczesnego na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu.

Aleksander Kopański - tancerz, choreograf, aktor. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej. Przez 10 lat trenował wyczynowo akrobatykę zdobywając sportową klasę mistrzowską. Posiada dyplom tancerza zawodowego, przyznawany przez Związek Artystów Scen Polskich, oficjalnie honorowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przez ponad siedem sezonów tancerz Śląskiego Teatru Tańca w Bytomiu (jednego z pierwszych obok Poznania teatrów tańca współczesnego w Polsce). Jego debiut sceniczny miał miejsce w Indiach. Od tamtego czasu występował z teatrem w Kanadzie, Chinach, Wielkiej Brytanii, oraz krajach całej Europy. Prowadził zajęcia z body conditioning oraz z tańca współczesnego w ramach Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego i Festiwalu Sztuki Tanecznej w Bytomiu, jak również w ramach Studium Teatru Fizycznego powstałym przy ŚTT.

 

Aktualnie współpracuje z Teatrem Słowackiego, Teatrem Polskim w Bielsku-Białej, Teatrem KTO i Operą Krakowską. W teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie realizował ruch sceniczny do spektaklu „Skórka pomarańczowa”.W teatrze Hothaus odpowiedzialny za stworzenie ruchu scenicznego do spektaklu „Proces” wg. Kafki, oraz „Ferdydurke”. Jest kierownikiem artystycznym innowacji taneczno teatralnej w XXX liceum w Krakowie. Uczy tańca współczesnego. Jego wychowankowie studiują na wyższych uczelniach tanecznych w Polsce i w Europie. Tworzy własne spektakle autorskie. Systematycznie prowadzi warsztaty z tańca współczesnego w całej Polsce.

Dominik Olechowski -zaczął tańczyć w wieku 18 lat. Początkowo dla zabawy, lecz bardzo szybko zdecydował, że chce połączyć zabawę z pracą. Ćwiczył w wielu stylach tanecznych, lecz po roku podjął decyzję, że taniec Jazzowy/baletowy/współczesny to jest coś co chce robić.

Swoją edukacje taneczną rozpoczął w Teatrze Tańca DF w Krakowie oraz w Krakowskiej Akademii Tańca. Po wygraniu popularnego programu tanecznego "You Can Dance - Po Prostu Tańcz" zdobył stypendium do Broadway Dance Centre w Nowym Jorku co pozwoliło mu się szkolić u najlepszych nauczycieli. Po kilku miesiącach w NY dostał zaproszenie do jednej z najlepszych szkół baletowych na świecie - Master Ballet Academy w Phoenix, gdzie spędzil kolejne 2 lata.

 

Występował w wielu wydarzeniach artystycznych wspólnie z Teatrem DF i Krakowską Akademią.

Podczas swojej nauki w Master Ballet Academy brał udział w wielu spektaklach tej szkoły.

Odgrywał główne role na zaproszenie różnych zespołów z Polski i z zagranicy: Caro Dance Theater, Fokine Ballet Company.

Od 2013 roku jest w Polsce gdzie wspólnie z 8 innych tancerzy bierze udział w spektaklu "Przemiany" w Teatrze Groteska.

Aktualnie pracuje nad spektaklem "Homo Religiosus" w choreografii Karola Miękiny.

Jakub Lewandowski - stypendysta Centre Choregraphique Mathilde Monnier National de Montpellier we Francji. Absolwent Pedagogiki Artystycznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W latach 2006-2010 solista w zespole baletowym Teatru Rozrywki w Chorzowie. Obecnie artysta niezależny współpracujący z różnymi teatrami w Polsce.

W roku 2010 został uhonorowany przez Marszałka Województwa Śląskiego Nagrodą Artystyczną dla Młodych Twórców. W roku 2011 został laureatem Stypendium Artystycznego w Dziedzinie Kultury Województwa Śląskiego.

Trzykrotnie nominowany do Nagrody Artystycznej ZŁOTA MASKA. Laureat tej nagrody w roku 2011 za choreografię do spektaklu HOTEL NOWY ŚWIAT w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. Spektakl ten, bez słów, oparty na ruchu został wystawiony także w Teatro a Corte Torino we Włoszech, gdzie odniósł ogromny sukces.

W roku 2015 spektakl „ Cyrulik Sewilski" w Teatrze Wielkim do którego stworzył choreografię , otrzymał nagrodę Złotą Maskę za najlepszy spektakl roku.

Autor choreografii w spektaklach:

- " Zabawka" autorski spektakl taneczny, Teatr Rozrywki w Chorzowie.

- " Adonis ma gościa" reż. Fred Apke, Teatr Rozrywki w Chorzowie.

- "Hotel Nowy Świat" reż. Magdalena Piekorz, Teatr Polski w Bielsku-Białej.

- "Wizyta Starszej Pani" reż. Magdalena Piekorz, Teatr Śląski im. S. Wyspiańskiego w Katowicach.

- "Królewicz i żebrak" reż. Dariusz Wiktorowicz, Teatr im. A. Mickiewicza w Częstochowie.

- "Bulwar zdradzonych marzeń" reż. Robert Talarczyk, Teatr Muzyczny w Gliwicach

- "Oskarowe kostiumy Barbary Ptak" film reż. Krzysztof Korwin Piotrowski.

- "Wakacje Don Żuana" reż. Anna Polony, Teatr Muzyczny w Gliwicach.

- "Monsters. Pieśni morderczyń" reż. Robert Talarczyk, Teatr Rampa w Warszawie.

- "Amadeus" P. Schaffera reż. Robert Talarczyk , Teatr Polski w Bielsku-Białej.

- "Hemar w Chmurach" reż. Piotr Machalica, Teatr im. A. Mickiewicza w Częstochowie.

- "Our House" reż. Michał Znaniecki, Teatr Rozrywki w Chorzowie.

- "My Fair lady" reż. Robert Talarczyk, Opera Śląska w Bytomiu.

- "Cyrulik Sewilski" reż. Natalia Babińska, Teatr Wielki w Łodzi.

- "Bodo" reż. Rafał Sisicki, Teatr Zagłębia w Sosnowcu.

- "Klimakterium 2 , czyli menopauzy szał" reż. Elżbieta Jodłowska i Krzysztof Jaślar Teatr Capitol w Warszawie.

- "Zorba" reż. Witold Mazurkiewicz, Teatr Polski w Bielsku-Białej.

- "Rigoletto" reż. Natalia Babińska, Opera Nova w Bydgoszczy.

W latach 2009-2011 autor i realizator działu "Teatralne Kulinaria"

w magazynie - Style-

Współautor scenariusza do- Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2014-

pt. "25 lat! Wolność-kocham i rozumiem!".

bottom of page